הכולל

כולל הדיינות הוקם בע“ה באלול שנת תש“ע.
מטרת הקמת הכולל הייתה להנחיל את משפט התורה, לקהלים רחבים של הציבור. לשם כך, הוקמה עמותה.
במסגרת העמותה, בשלב הראשון הוקם הכולל. מדובר על רבנים שמגיעים ללמוד לתקופה של כ-8 שנים בצורה אינטנסיבית , במשרה מלאה . האברכים אינם יכולים לעבוד בשום משרה נוספת ולכן נתמכים באופן מלא ע"י עמותת הכולל, שמגייסת תרומות מאוהבי התורה בכל מקום שהם. האברכים גם משתתפים בצורה פעילה בפעילויות תורניות בישוב החל משימוש בתפקידי "רב גן " ,דרך הפעלת חוג תלמוד תורה לילדים אחר הצהריים וכלה בשיעורי תורה בכל מהלך השבוע. רב האברכים עברו להתגורר בישוב ובזה מקיימים בגופם את מצוות ישוב הארץ והשומרון בפרט.
בתמוז תשע"א הגיע לכהן כראש הכולל דיין צעיר ונמרץ, הרב אוריאל אליהו שליט"א, שפעל גם להקמת בית הדין בישוב.
בית הדין התחיל לפעול בחשוון תשע"ב, הדיונים בו נערכים ע"פ חוק הבוררות, בצורה מקצועית ויסודית. לבית הדין מגיעים בעלי דין מהישוב ענב, מכלל השומרון ואף משאר רחבי הארץ. כמו כן בית הדין נותן מענה למאות שאלות מכל רחבי הארץ בעיקר בתחום הממונות והמעמד האישי.
בשנת תשע"ו, עם סיום לימודי חושן המשפט של חלק ניכר מהאברכים הוחלט להרחיב את הפעילות של הבית הדין, ולשם כך בית הדין עשה ערב גדול עם גדולי הדיינים, וכמו כן, הוציא דפי התקשרות מסודרים עם בית הדין.

בחודש אב ה'תשע"ח, נבחנו אברכי הכולל על חלק אבן העזר בטור ובשו"ע, לרוב אברכי הכולל היה זה המבחן האחרון בסדרת המבחנים הממשלתיים ע"מ לקבל הסמכה לדיינות 'ידין ידין', ובכך למעשה סיימו את תכנית הדיינות!
יש לציין כי עד הנה כל הנבחנים עברו את כל המבחנים, הצלחה של 100% בחסדי ה' ובעזרתו, אנו תקווה כי הצלחה זו תמשיך, בעז"ה, גם במבחן האחרון.

ב-כ"ד תשרי ה'תשע"ט, הכולל ארגן לבוגרים טקס סיום מכובד בהשתתפות הרב הראשי ונשיא ביה"ד הגדול הרב דוד לאו שליט"א, רב המועצה האזורית שומרון, הרב אליקים לבנון, רבנים ואישי ציבור.

חלוקת תעודות הסמכה לדיינות בטקס סיום מסלול הדיינות שהתקיים בכולל "כרמי המשפט" (מחזור א')

טקס סיום לימודי הדיינות מחזור א' (הסרטון המלא)

קורס החייאה בכולל

בחודש אייר תשע"ט הועבר קורס החייאה לאברכי הכולל ע"י נפתלי נחמן.

אברכי הכולל למדו והתנסו בהחייאת מבוגר, ילד, ותינוק, הכולל שימוש בדפיברלטור – מכשיר החייאה. בנוסף, למדו אברכי הכולל איך לזהות ולטפל במספר מצבי חירום נוספים. 

WhatsApp Image 2019-05-26 at 19.46.42

קורס גישור

בשנת ה'תשעט נערך קורס גישור, בו השתתפו רוב רבני הכולל, וכן משתתפים שונים מחוץ למסגרת הכולל.

הקורס הועבר ע"י הרב שמחה שטטנר וע"י מר צביקה שרטר ממכון 'דיאלוג'.